Торгівля необробленою деревиною з українських лісів на електронній біржі

Завдяки уряду України з початку 2020 року з’явилася можливість продавати деревину на електронних торгах. 44 з цих акредитованих майданчиків української енерготрейдінговой системи проводять такі пропозиції на високому рівні і безпечно для кожного учасника. Більш детальну інформацію про це пілотному законопроекті від 4 грудня 2019 року можна знайти на урядовому порталі країни.

Аукціони з продажу деревної сировини в Прозорро заплановані на 2020 рік.

Лісовий ринок часто стикається з шахрайством, дискримінацією між учасниками і корупцією. Але завдяки новим законопроектом і державної компанії Prozorro можна уникнути цих злочинів і проводити транзакції максимально прозоро, надійно і безпечно для обох сторін, оскільки ці критерії є центральними для системи і постійно гарантують, що кожен компонент він працював відмінно.

Тому тільки за останні 4-5 тижнів лісгоспам і лісгоспам вдалося заробити 36,2 мільйона гривень. У продаж входять лоти з мінімальним обсягом необробленої деревини 150 кубометрів, або ціна за 1 лот перевищує 200 тисяч гривень. На даний момент працівники електронного майданчика поставили перед собою мету створювати і запускати більш дрібні лоти, щоб їх могли купувати і звичайні громадяни України. Виходячи з цього, можна побачити, що цей метод впровадження в найближчі роки стане ще більш популярним, прогресивним і прибутковим.

За весь період роботи sale.ueex.com.ua організаторам вдалося успішно провести не менше 257 000 аукціонів. , З яких дохід склав 25,3 млрд грн. Велика частина цих грошей була перерахована до держбюджету. Так, ці аукціони безпечні, тому що за ними легко можуть спостерігати всі відвідувачі і працівники сайту. В цьому випадку ProZorro.Sale також може:

 1. Забезпечити вільний доступ до публічної інформації для всіх учасників.
 2. Забезпечте правильність і справедливість пропозицій.
 3. Запобігти дії шахраїв і виявити всі тіньові візерунки.
 4. Завжди повідомляйте кожному учаснику аукціону про всі зміни і певному переможця. Ці дані також можуть бути переглянуті іншими користувачами сайту.
 5. Синхронізуйте дані кожного аукціону з новим урахуванням лісових ресурсів.
 6. Продавайте пиломатеріали під наглядом фахівців, волонтерів та громадськості.

Справедлива торгівля деревним сирцем на Українській енергетичній біржі. Як брати участь?

Брати участь в аукціоні з продажу необробленої арматури можна в кілька етапів:

1) Вам необхідно зареєструватися на сайті «Prozorro.Sales».

2) Укладіть договір з представниками електронного майданчика, щоб вони допомогли продати ліс.

3) Створіть нову партію, яка буде опублікована на сайті sale.ueex.com.ua/news/prodazh-derevyny-v-systemi-elektronnyh-aukcioniv-prozorro-sale і інші партнерські біржі. Треба сказати:

 • Стартова ціна лота (повинна перевищувати вартість 200 тисяч гривень);
 • Дата початку аукціону;
 • Обсяг партії (не менше 150 кубометрів деревини);
 • Місце, де розташовані дерева;
 • Фаза збільшення вартості лота.

4) Потім майбутні учасники мають можливість подати заявку на участь в аукціоні. Найчастіше цей період триває трохи більше 10 днів.

5) Згодом проводяться самі аукціони. Учасники змагаються за бажаний лот.

6) Після закінчення відведеного для аукціону часу система автоматично визначає переможця і повідомляє всіх учасників торгів.